Поиск по этому блогу

РОЗПОВІДАЮТЬ ДОКУМЕНТИ.
Не можна недооцінювати тих зусиль, які прикладалися владою для створення ефективної й функціонально потужної системи, що працювала на доведення книжкової продукції до читача, пропаганди книги і читання у 20-ті рр. ХХ ст.
 «Останні роки, як ніколи показали всю культурну отсталість села, всю безпомічність нашого селянства майже в справі провадження свого власного господарства. То суша в минувші роки, то дощі влітку біжучого року, то численні шкідники й т. інш. Перед усіма цими «пригодами» наше селянство стоїть як маленька дитина перед канавою. Воно й не підозрює, що наукою вироблено цілий ряд засобів боротьби з цими пригодами, що в Західній Європі багато таких пригод уже переможені й не з’являються такими грізними, якими вони здаються нашому хліборобові. Й головне, що про всі ці засоби й досягнення науки легко можна узнати й без за-кордона, а в нашій тутешній українській книжці […]. Треба підвести селянина до книжки необхідної, цікавої та доступної для нього. Слід йому показати на 1-2 книжках як користуватися цією книжкою, як уміти прочитать і зрозуміти її щоб не злякатись перших труднощів цього незвичайного для нього явища […]. Тому гаслом всякого вчителя – спільного робітника повинно бути: «Скрізь, завжди й при всякому випадкові – книгу на село!». Так емоційно висловив громадську думку кореспондент часопису «Наша освіта» Виноградов.




Архівний документ розповідає.
У.С.С.Р.
Сумской
Уездный отдел печати
(уездпечать)
сентября 7-го 1920 г.
г. Сумы Харьк. г.
Телефон №___________

В ГУБПЕЧАТЬ

Сумуездпечать доводит до В / сведения, что в последнее время у нас очень ощущается недостаток литературы. Расход литературы значительно превышает ея приход. Это объясняется тем, что во первых Сумской уезд и город Сумы по количеству населения превышает остальные уезды и уездные города, так что руководствоваться масштабом уездных городов при посылке литературы в гор. Сумы нельзя; во вторых, литература в большом количестве требуется у нас для изб-читален, число которых растет очень быстро; небольшие библиотечки мы должны давать госпиталям, комнезаможам и пр. Кроме того, нам предлагают снабжать литературой конференции, съезды и т. п. Таким образом, присылаемое нам количество литературы оказывается недостаточным и книжный склад нашего отделения уменьшается с каждым днем, в виду чего СУМУЕЗДПЕЧАТЬ просит обратить особое внимание на недостаток литературы в нашем отделении и

УСИЛИТЬ СНАБЖЕНИЕ ЛИТЕРАТУРОЙ.

 

Комментариев нет:

Отправить комментарий